Cena Rolex Submariner i Rolex Datejust

Zarówno Datejust, jak i Submariner są dostępne w szerokiej gamie metali, a obie kolekcje różnią się znacznie ceną. Ogólnie rzecz biorąc, Rolex Submariner jest droższy niż fałszywy Rolex Datejust – niezależnie od tego, czy został zakupiony jako nowy w sklepie detalicznym, czy używany na rynku używanych. Mając to na uwadze, różnica cen między zegarkami Submariner i Datejust znacznie się powiększa na rynku używanych, ze względu na różne poziomy popytu na każdy model.repliki zegarków repliki zegarków
Ponieważ popyt znacznie przewyższa podaż na poziomie detalicznym, Rolex Submariner obawiał się list oczekujących u dealerów na całym świecie, aw niektórych przypadkach klienci musieli nawet czekać, aby znaleźć się na liście oczekujących. Ten niedobór skłonił wielu kupujących do zwrócenia się na rynek używanych, na którym rzadko brakuje zupełnie nowych modeli, ale gdzie można oczekiwać, że zapłacisz cokolwiek do dwukrotności (lub więcej) oficjalnej ceny sprzedaży. Sytuacja z Datejustem jest zupełnie inna. Większość używanych repliki zegarków Rolex Datejust sprzedaje się mniej więcej w tej samej cenie, co pierwotna cena detaliczna, ale rzadko zobaczysz, że Datejust sprzedaje się za setki dolarów więcej niż zupełnie nowy model Rolex.
Oprócz samego modelu istnieją inne czynniki, które mogą znacząco wpłynąć na cenę rynkową tych dwóch zegarków. Podczas gdy szczegóły, takie jak typ ramki i kolor tarczy z pewnością wpływają na cenę używanego zegarka Rolex Datejust, premia związana z bardzo poszukiwaną opcją to tylko ułamek tego, co jest dostępne na otwartym rynku dla linii repliki zegarków Rolex Submariner .
Nie ma bezpieczniejszej inwestycji zegarmistrzowskiej niż zegarek sportowy Rolex ze stali nierdzewnej. Submariner, który kupisz dzisiaj, może zostać sprzedany za wiele lat za mniej więcej taką samą cenę, jaką zapłaciłeś – nawet jeśli zapłaciłeś premię za pominięcie listy oczekujących. W niektórych przypadkach jego wartość może nawet wzrosnąć.
Jeśli chodzi o Datejust, ze względu na różnorodność i wszechobecność jego kolekcji, rzadko występują niedobory na wolnym rynku, które mogą podnieść koszty odsprzedaży. W rezultacie amortyzacja zwykle odgrywa większą rolę przy porównywaniu nowych i używanych modeli Datejust, zwłaszcza wersji z metali szlachetnych i zestawów klejnotów. Niemniej jednak zegarki Rolex Datejust zawsze miały szklaną podłogę, powyżej której nigdy nie spadną, więc pozostają dobrą opcją inwestycyjną, a biorąc pod uwagę wystarczająco dużo czasu, mają tendencję do doceniania wartości.

This entry was posted on Lipiec 19, 2021, in tanie. Bookmark the permalink.