2023 Rolex wzywa czas na najlepsze zegarki Cellini i Milgauss

Rolex wprowadził większość swojej nowoczesnej kolekcji Cellini w 2014 roku jako klasyczną linię zegarków, która bardziej pasuje do kategorii odzieży formalnej niż profesjonalne modele sportowe, które obecnie dominują na rynku męskim marki.
Został zaprojektowany, aby spełnić wymagania naukowców zajmujących się energią jądrową i wytrzymywać pola magnetyczne o natężeniu do 1000 gausów.
Ta zdolność, podobnie jak zdolność łodzi podwodnej do przetrwania na głębokościach podwodnych, do których niewielu może dotrzeć, nie jest już praktyczną koniecznością, ale bardziej historią zegarmistrzowską docenianą przez kolekcjonerów.
Od dawna oczekiwano, że repliki Rolex zrezygnuje z obu kolekcji, aby móc skoncentrować się bardziej na produkcji najbardziej poszukiwanych zegarków z długimi listami oczekujących.
Zegarki, które prawdopodobnie znajdują się na pniu, zwykle zyskują na wartości na rynku wtórnym.
Cellini nie jest szczególnie dobrą inwestycją, ale właściciele Michaelsa zauważyli, że wartość ich aktywów wzrosła w zeszłym roku do szczytu, a zegarek kosztował 7850 funtów i był wart około 13 000 funtów. Jednak od tego czasu spadł z powrotem do około 10 000 funtów na rynku wtórnym.

This entry was posted on Czerwiec 20, 2023, in rolex. Bookmark the permalink.