Super czy przeciętnie? Dlaczego zegarki TAG Heuer są tak popularne?

repliki zegarkówTAG Heuer to jedna z bardziej popularnych luksusowych marek chronografów z długą historią tworzenia klasycznych i stylowych czasomierzy. Fani są zdezorientowani co do jego tożsamości i miejsca w zegarmistrzowskim świecie. Czy jest to więc prawdziwie luksusowa marka, czy też przeceniona nowość?
Jak zapewne wiesz, świat luksusowych zegarków ma sporo mocnych uderzeń; Patek Philippe, Audemars Piguet, Omega i Rolex. Z pewnością nie jesteśmy pierwszymi i ostatnimi, którzy złożyli te zegarki. Chodzi o to, że jest to wspólny mianownik w sposobie, w jaki entuzjaści zegarków i kolekcjonerzy postrzegają i łączą te marki razem, ale z drugiej strony repliki TAG Heuer jest często postrzegany jako anomalia.
Firma została założona w 1860 roku w Szwajcarii przez Edouarda Heuera jako TAG Heuer. Wiele osób nie wie, co oznacza TAG Heuer, „TAG” oznacza Techniques D’avant Garde, co daje nam nazwę TAG Heuer, ale o tym później.
Dwanaście lat po założeniu firmy, TAG Heuer stworzył swój pierwszy mechanizm chronografu w 1882 roku, aw 1887 roku stworzył „zębnik oscylacyjny”. „Oscylujący zębnik” był rodzajem poziomego sprzęgła, które znacznie poprawiło załączanie chronografów i jest nadal używane przez głównych zegarmistrzów mechanicznych zegarków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chronografach, zajrzyj do naszego poradnika na ten temat.
Tak więc, być może, aby skorzystać z rynku stworzonego przez Rolex i Submariner, TAG Heuer wypuścił kilka własnych zegarków nurkowych. Zaczęło się od kilku modeli, ale w kolejnych latach rozrosło się do wielu.
W miarę rozwoju firm rzadko były one stale własnością jednej rodziny, a TAG Heuer nie był wyjątkiem. na początku lat 60. TAG Heuer przejął markę zegarków Leonidas i rozpoczął produkcję zegarków pod nazwą „TAG Heuer-Leonidas”. Jednym z projektów przejętych przez TAG Heuer od marki Leonidas był właściwie chronograf „Bundeswehr”. Zegarek ten, pierwotnie używany przez Luftwaffe, był odejściem od smukłych i eleganckich chronografów produkowanych wcześniej przez TAG Heuer.
Przez pierwsze 125 lat marka TAG Heuer była znana jako „Heuer”, ale w 1985 roku firma produkcyjna TAG i właściciel brytyjskiej firmy kupili TAG Heuer, więc TAG stał się częścią nazwy. Nawiasem mówiąc, TAG jest producentem wysokiej klasy części do samochodów sportowych, takich jak ceramiczne turbosprężarki. A jeśli weźmiesz pod uwagę historię wyścigów TAG Heuer, połączenie TAG z TAG Heuer ma sens.